Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie kapely

 

 Dánská metalová kapela Volbeat, vznikla v roce 2001. Kapelu založil dnes již frontman, Michael Poulsen. Hrají velice hodně stylů, od punk rocku, heavy metalu až po rock´n´roll a rockabillity. Kapela má 4 členy: na bicí hrající Jon Larsen, basu má na starost Anders Kjolholm, hlavní kytarista je od roku 2006 Thomas Bredahl a samozřejmě Michael Poulsen, který má na starost kytaru, ale v přední řadě zpěv. Ve své tvorbě se inspirují rock´n´rollovými legendami, jako byl Elvis Presley nebo Johny Cash. Všechny jejich alba získala v Dánsku ocenění Zlatá Deska. To, čím na sebe kapela dokázala upoutat pozornost, byla bezpochyby cover verze I Only Wanna Be With You od Dusty Springfieldové. 

 

Texty Volbeat se obvykle dotýkají témat lásky, nešťastné lásky nebo moci pokřivené mysli. Tím se distancují od obvyklých heavy metalových textů, třebaže většina jejich nejpopulárnějších písní obsahuje velice temná a upřímná témata a příběhy. Dalším oblíbeným prvkem textů skupiny jsou navracející se "série" písní. To nejlépe dokazují písně "Danny a Lucy" z alba The Strength/The Sound/The Songs, kterou následuje "Mr. & Mrs. Ness" z desky Rock the Rebel/Metal the Devil. Jde o příběh dvou zoufalých milenců, kteří zemřou při autonehodě poté, co Lucy uteče od rodiny.

 

The Strength / The Sound / The Songs

První album vydala kapela v roce 2005 a neslo název The Strength / The Sound / The Songs a sklidilo poměrně velký úspěch a to nejen doma v Dánsku. V předchozích 10 letech se žádné dánské heavy rockové kapele kromě Volbeat nepovedlo dostat na 18. příčku v dánské TOP 100 za prodej CD. To se stalo v roce 2006 po vystoupení na festivalu v Roskilde. Předstihli tak interprety jako jsou Madonna, Pink Floyd, KoRn a mnoho dalších.

 

 

142496.jpg

 

 

O dva roky později vydávají svou druhou desku s názvem Rock The Rebel / Metal The Devil.
CD se 
 opět dostává na přední příčky TOP 100 za prodej. Mezi nejznámější songy na tomto albu jsou Radio Girl nebo Sad  Man´s Tongue. Po vydání desky začali jezdit po festivalech, nejdřív po Skandinávii, a pak samozřejmě po celé Evropě. 

 

 

 

 

Guitar Gangsters & Cadillac Blood

 

V roce 2008 vydává kapela v pořadí již své třetí album, které neslo název Guitar Gangsters & Cadillac Blood. Ve stejném roce se vydali na turné po Americe společně s kapelou Nightwish. Není žádným tajemstvím, že turné mělo velký úspěch a všechny koncerty byly vyprodány. 

 

 

 

 

volbeat2010.jpg

 

Roku 2010 vydávaji Volbeat zatím svoji poslední desku Beyond Hell / Above Heaven. Stále se snaží  kombinovat různé styly. Začínají se vyrovnávat takovým legendám jako Metallica nebo Megadeath.

 

 

 

 

 

Volbeat jsou také pověstní svými živými vystoupeními. Jejich koncert na festivalu v Roskilde v roce 2006 byl ohodnocen 6/6 hvězdičkami v recenzi dánského deníku B.T. a jejich poznávací značkou, je zvučný vokál Michaela Poulsena a metalové griffy.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář